Panasonic 33kΩ Metal Oxide Through Hole Fixed Resistor 3W ±5% ERG3SJ333
RS Stock No.: 747-3458Brand: PanasonicManufacturers Part No.: ERG3SJ333
brand-logo
View all in Through Hole Resistors
Technical Document
Specifications
Resistance
33kΩ
Power Rating
3W
Tolerance
±5%
Technology
Metal Oxide
Series
ERG
Maximum Operating Temperature
+200°C
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Minimum Operating Temperature
-55°C
Product details
Axial - 0.5W - 5W
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
Price on Asking
Each (In a Box of 1000) (Exc. Vat)
Price on Asking
Click here to find out more
You may be interested in
Technical Document
Specifications
Resistance
33kΩ
Power Rating
3W
Tolerance
±5%
Technology
Metal Oxide
Series
ERG
Maximum Operating Temperature
+200°C
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Minimum Operating Temperature
-55°C
Product details
Axial - 0.5W - 5W