Panasonic ERJUP3 22 kΩ, 0603 Surface Mount Resistor ±1 % 0.25 W - ERJUP3F2202V
RS Stock No.: 243-2146Brand: PanasonicManufacturers Part No.: ERJUP3F2202V
brand-logo
View all in Surface Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistance
22kΩ
Package/Case
0603
Tolerance
±1 %
Power Rating
0.25W
Temperature Coefficient
±100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
ERJUP3
Country of Origin
Japan
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Tape
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistance
22kΩ
Package/Case
0603
Tolerance
±1 %
Power Rating
0.25W
Temperature Coefficient
±100 ppm/°C