BV1LA025EFJ-C
Stock information temporarily unavailable.
Production pack (Reel)
50
Production pack (Reel)
50
| Quantity | Unit price |
|---|---|
Technical Document
Specifications
Brand
ROHMPower Switch Topology
Low Side
Product Type
Power Switch IC
Power Switch Type
Low Side
Switch On Resistance RdsOn
25mΩ
Mount Type
Surface
Minimum Supply Voltage
3.5V
Package Type
HTSOP-J8
Pin Count
8
Maximum Supply Voltage
5.5V
Operating Current
170μA
Maximum Operating Temperature
150°C
Minimum Operating Temperature
-40°C
Length
4.9mm
Height
1mm