TE Connectivity 27Ω Power Film Through Hole Fixed Resistor 100W 1% MPT100C27RF
RS Stock No.: 195-5141Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: MPT100C27RF
brand-logo
View all in Through Hole Resistors
Technical Document
Specifications
Resistance
27Ω
Power Rating
100W
Composition
Thick Film
Tolerance
1%
Axial/Radial
Radial
Technology
Power Film
Series
MPT
Package/Case
TO247
Maximum Operating Temperature
+175°C
Minimum Operating Temperature
-65°C
Lead Pitch
10.42mm
Country of Origin
Taiwan, Province Of China
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
Specifications
Resistance
27Ω
Power Rating
100W
Composition
Thick Film
Tolerance
1%
Axial/Radial
Radial
Technology
Power Film
Series
MPT
Package/Case
TO247
Maximum Operating Temperature
+175°C
Minimum Operating Temperature
-65°C
Lead Pitch
10.42mm