TE Connectivity 680Ω Power Film Through Hole Fixed Resistor 35W 1% MPT35C680RF
RS Stock No.: 195-5072Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: MPT35C680RF
brand-logo
View all in Through Hole Resistors
Technical Document
Specifications
Resistance
680Ω
Power Rating
35W
Composition
Thick Film
Tolerance
1%
Axial/Radial
Radial
Technology
Power Film
Series
MPT
Package/Case
TO220
Maximum Operating Temperature
+150°C
Minimum Operating Temperature
-65°C
Lead Pitch
5.33mm
Country of Origin
Taiwan, Province Of China
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
QuantityUnit pricePer Tube
Specifications
Resistance
680Ω
Power Rating
35W
Composition
Thick Film
Tolerance
1%
Axial/Radial
Radial
Technology
Power Film
Series
MPT
Package/Case
TO220
Maximum Operating Temperature
+150°C
Minimum Operating Temperature
-65°C
Lead Pitch
5.33mm