TE Connectivity 6.2 kΩ Metal Oxide Resistor 5 W ROX5SSJ6K2
RS Stock No.: 186-9559Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: ROX5SSJ6K2
Resistance
6.2kΩ
Power Rating
5W
Axial/Radial
Axial
Series
ROX
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Temperature Coefficient
±350 ppm/°C
Country of Origin
Thailand
QuantityUnit pricePer Box
Specifications
Resistance
6.2kΩ
Power Rating
5W
Axial/Radial
Axial
Series
ROX
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Temperature Coefficient
±350 ppm/°C